Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A
Link prowadzi do angielskiej wersji językowej

Wizerunek Rafała Trzaskowskiego

Szanowni Państwo,

nadeszła kolejna – XVIII już – edycja Nocy Muzeów w Warszawie! Kolejny raz miasto zamieni się w centrum sztuki. Oferta przygotowana przez różne instytucje kultury pozwala cieszyć się nią w trzech formach – tradycyjnego zwiedzania, imprez na zewnątrz oraz online.

W tym roku przygotowaliśmy specjalnie dla Was paradę, wystawę i trasę turystyczną zabytkowymi autobusami dookoła Pałacu Kultury i Nauki. Mam też przyjemność zaprosić do odwiedzenia interaktywnej instalacji na pl. Defilad, która – dosłownie i w przenośni – przeniesie nas w świat sztuki i zamieni w bohaterów wybranych obrazów.

W programie jest również wystawa architektoniczna w Widok Towers, zwiedzanie podziemnych pozostałości warszawskiej Starówki czy silent disco z bitami, w których wykorzystano dzieła W.A. Mozarta. Zapraszamy do odwiedzenia aż 84 wydarzeń na zewnątrz, przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla dzieci. 24 instytucje będą brały udział w Nocy Muzeów po raz pierwszy, więc warto przekonać się, co mają do zaproponowania.

W sumie atrakcje przygotowały 202 placówki działające w stolicy. Wszystkim dziękuję za wysiłek, za włączenie się w muzealne święto i otwarcie na współczesnych odbiorców i ich potrzeby.

Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w tegorocznej Nocy Muzeów. Nie prześpijmy takiej okazji!

Rafał Trzaskowski
Prezydent m.st. Warszawy

Wydarzenia

Informacje ogólne

Noc Muzeów w Warszawie, największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią. Zapewniają one ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce przybrała szerszą formę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką. Ich ofertami zwiedzający mogą cieszyć się na trzy różne sposoby: w domowym zaciszu - oglądając program online, podczas spaceru - biorąc udział w wydarzeniach na zewnątrz, jak i tradycyjnie odwiedzając muzeum. Noc Muzeów ze względu na swoją specyfikę odbywa się w szczególnej, niepowtarzalnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich do udziału w XVIII edycji imprezy.